Opcje widoku
Powiększ tekst
Powiększ tekst
Pomniejsz tekst
Pomniejsz tekst
Kontrast
Kontrast
Podkreślenie linków
Podkreślenie linków
Reset
Reset

Zajęcia muzyczne

Śpiew wpływa bardzo korzystnie na stronę fizyczną jak i psychiczną naszego organizmu. Nie tylko dotlenia, wzmacnia aparat głosowy, lecz pozytywnie wpływa na nasz system nerwowy, odpręża, a niekiedy ma działanie terapeutyczne. 

Zapraszamy WSZYSTKICH – na zajęcia wokalne.

Ofertę kierujemy do dzieci, młodzieży i osób dorosłych w każdym wieku, kochających śpiew i muzykowanie, poszukujących skutecznych, zdrowych metod pracy z głosem i nowych wyzwań muzycznych. Do tych, którzy wstydzą się swojego głosu lub uważają, że brak im słuchu, czy talentu, do tych, którzy nigdy nie mieli odwagi, a zawsze marzyli, żeby stanąć przed mikrofonem. Uczymy jak stosować naturalną technikę wokalną, zgodną z fizjologią, umożliwiającą zdrowe, skuteczne i bezproblemowe posługiwanie się głosem. 

Oferujemy zatem: 

  • indywidualne lekcje śpiewu – podczas zajęć podejmujemy następujące zagadnienia:
   1. poznanie sposobu działania techniki MIXu, zwanego współczesnym bel cantem
   2. uświadomienie i wyeliminowanie błędów uniemożliwiających prawidłowe posługiwanie się głosem
   3. jak przygotować i zrelaksować ciało, pozbyć się wszelkich napięć w obrębie głowy i szyi – co jest podstawą prawidłowej emisji głosu
   4. nauka poprzez dobór indywidualnych ćwiczeń do wykorzystywania techniki w śpiewie
   5. jak utrzymać prawidłową postawę i jak oddychać podczas śpiewu
   6. sposoby na uruchomienie przepony
   7. ćwiczenia artykulacji i dykcji
   8. ćwiczenia intonacji
   9. praca z piosenką

  • grupowe lekcje śpiewu (w grupach od 2 do max. 4 osób) - warsztaty te stanowią doskonałe preludium do śpiewania solowego. Zajęcia obejmują ćwiczenia, które pomagają rozwijać prawidłową technikę wokalną, poszerzać skalę i budować siłę głosu. Dzięki temu zyskujemy kontrolę nad głosem i piękne jego brzmienie.

   Studenci uczą się wspólnego śpiewania, a gdy poczują się pewnie i komfortowo, mają możliwość indywidualnego zaprezentowania swych umiejętności przed grupą. Śpiewanie w obecności innych osób, pozwala na pokonanie wstydu i nieśmiałości, buduje artystyczne umiejętności oraz wzmacnia pewność siebie.

  • naukę śpiewu z mikrofonem, przygotowania do konkursów wokalnych i "talent shows"

 

  • indywidualne lekcje gry na pianinie - zajęcia te uczą studentów podstaw zapisu nutowego, rytmu, kształcenia słuchu oraz gry na pianinie za pomocą przeróżnych zabaw i interaktywnych ćwiczeń. Po zbudowaniu solidnych podstaw techniki fortepianowej, odkrywamy różne gatunki muzyki - od współczesnych melodii i piosenek po utwory kompozytorów muzyki klasycznej.

   Ważnym aspektem lekcji jest upewnienie się, że proces uczenia się jest łatwy i przyjemny dla studentów, w oparciu o najbardziej praktyczne i popularne metody
   Nauka gry na pianinie jest niezwykłym pożywieniem dla mózgu:
   - wzmacnia poczucie własnej wartości
   - poprawia koordynację
   - zwiększa zdolności zapamiętywania
   - poprawia słuch muzyczny
   - rozwija samodyscyplinę i cierpliwość
   - rozwija zdolności matematyczne
   - wyostrza koncentrację
   - czyni nas mądrzejszymi

  • grupowe warsztaty muzyczno-ruchowe przy muzyce całego świata - „Musical trips around the World” - jest to cykl zajęć dla dzieci od 3-go roku życia, dzięki któremu zapoznają się z brzmieniami rozmaitych instrumentów, rytmami oraz elementami tańców charakterystycznymi dla muzyki krajów Azji, Ameryki Południowej, Europy, Afryki. Każde z zajęć odbywa się z wykorzystaniem muzyki z CD, instrumentów oraz przyborów – szarf, woreczków, kół oraz mat. Dzięki temu realizowane są podstawowe cele i założenia programu muzycznej edukacji przedszkolnej - m.in. rozróżnianie tempa i dynamiki, poruszanie się w rytm akompaniamentów rytmicznych, rozpoznawanie barw instrumentów, reagowanie na umowne sygnały muzyczne, określenia nastroju utworu, umiejętności dokonania oceny: czy dana melodia lub piosenka podoba czy nie podoba się dziecku.

 

 • wszelkie zajęcia umuzykalniające dostosowane do potrzeb i zainteresowań każdego ucznia – zarówno przedszkolaka jak i dorosłego
Data dodania: 2018-08-16 15:48:37
Data edycji: 2018-11-16 08:30:26
Ilość wyświetleń: 1772

Music is fun

Cytat
Bądź z nami
Aktualności i informacje